محصولات بهداشتی

دور برنزه کننده های تزریقی خط بکشید

برنزه کننده تزریقی

دور برنزه کننده های تزریقی خط بکشید

اگر شما از آمریکا» به «چین» سفر کنید و یا از «پاریس» به آفریقای جنوبی» پرواز کنید، می بینید که بسیاری از خانم ها در کشورهای مختلف دنیا، این روزها دوست دارند پوستی برنزه داشته باشند و به جای خرید کرم پودرهای روشن، سراغ کرم پودرهای تیره تر را می گیرند. از سوی دیگر، از کرم های اتوبرنزه گرفته تا اتاق ها و تخت های سولاریوم، بازار فروش محصولات برنزه کننده پوست نیز، در همه کشورها داغ است. در حالی که، پزشکان تنها روش مطمئن برنزه کردن پوست را استفاده از کرم های اتوبرنزه میدانند ولی در این میان، برنزه کننده های تزریقی خاصی برای برنزه کردن پوست به بازار آمده که داد متخصصان  پوست و کارشناسان سلامت را در سراسر دنیا در آورده اند و این متخصصان، نسبت به خطرات تزریقی این برنزه کننده ها به بانوان هشدار می دهند.

به گزارش شبکه خبری «بی بی سی»،  این روزها بسیاری از بانوان در انگلیس»، آمپول های ویژه ای را تزریق می کنند که به وسیله آن خودشان را برنزه کنند. این آمپولهای برنزه کننده، هنوز مجوز ساخت از مجامع علمی و بهداشتی دنیا را نگرفته اند ولی متأسفانه به تعداد بسیار زیاد از طریق اینترنت به فروش می رسند. این آمپول ها حاوی «ملاتونین» هستند ولی هنوز آزمایشات بالینی کافی روی آن ها انجام نشده است. پزشکان اعتقاد دارند که هنوز نمی توان از خطرات احتمالی این آمپولها روی سلامت انسان مطمئن بود.

این آمپولها، در حقیقت یک نوع هورمون را وارد بدن می کنند و هورمون «ملاتونین»، سلول های پوست را وادار به تولید «ملانین» می کند. «ملانین» ماده ای . است که باعث رنگ تیره پوست می شود.

برنزه کننده تزریقی

وقتی حمام آفتاب می گیرید و یا در زیرا اشعه ماورای بنفش اتاق های برنزه دراز . می کشید، در واقع، سلول های پوست شما با تولید «ملانین» بیشتر، باعث تیره تر شدن . پوست خواهند شد.

متخصصان پوست اعتقاد دارند هنوز مشخص نیست این هورمون تزریقی که موجب افزایش تولید «ملانین» در بدن می شود، در بلندمدت چه عوارضی برای سلامت انسان در پی خواهد داشت.

این آمپول های بدون مجوز، این روزها در آرایشگاه ها و باشگاه های ورزشی دست به دست می چرخند و یا از طریق اینترنت سفارش داده می شوند. از سوی دیگر، کارشناسان هشدار می دهند که گاهی برخی از افراد از سرنگ مشترک برای تزریق این دارو استفاده می کنند که به این ترتیب، خطر انتقال «ایدز» و «هپاتیت» هم از این طریق، از فردی به فرد دیگر وجود دارد.

هورمون «ملاتونین» در حال حاضر، برای درمان برخی از بیماریهای پوستی استفاده میشود اما هنوز برای برنزه کردن پوست انسان مجوزی از منابع ذی صلاح دریافت نکرده است؛ ولی با این وجود، هم اکنون بسیاری از افراد، به خصوص بانوان سلامت خود را با مصرف آن هر روزه به خطر می اندازند.

یک آمپول و هزاران خطر

شاید شما هم وسوسه شده باشید که بدانید این برنزه کننده های تزریقی چگونه موجب برنزه شدن پوست می شود. روش استفاده از این آمپول ها به این ترتیب است که شما باید ۱۰ عدد از این آمپول ها را بخرید و سپس هر روز یک عدد از آن ها را تزریق کنید. پس از ۱۰ روز و ۱۰ تزریق، پوست شما برنزه خواهد شد. البته در بروشور این محصولات غیرقانونی ذکر شده است که اگر شما می خواهید پوستی بازهم تیره تر داشته باشید، می توانید تعداد تزریقات بیشتر و بیشتری انجام دهید. اداره کنترل بر سلامت محصولات «انگلستان» در واکنش به تبلیغ و مصرف زیاد این آمپولهای برنزه کننده پوست، در اطلاعیه ای از ۱۸ سایت اینترنتی که اقدام به تبلیغ و فروش اینترنتی این داروها کرده اند، خواسته است که هرچه زودتر تبلیغ و فروش این آمپول را از روی سایت خود بردارند.

سخنگوی این مرکز می گوید: «ما به دو دلیل، استفاده از این محصول زیبایی را ممنوع کرده ایم؛ زیرا از یک طرف معلوم نیست که این محصول آیا واقعا مؤثر و ایمن است و از سوی دیگر، مشخص نیست که این دارو در بلندمدت چه عوارضی بر روی سلامت افراد استفاده کننده از آن باقی می گذارد.»

علاوه بر این، کارشناسان هشدار میدهند که چون هر فرد باید آمپول را خودش در منزل به خودش تزریق کند و ممکن است اصول علمی و بهداشتی تزریق را نداند و احتمال دارد به خودش آسیب وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *